Obecní knihovna v Paceřicích se zapojila do Noci s Andersenem již po páté. Opět jsme se spokojili jen s odpoledním a večerním programem. Akce se zúčastnilo 10 dětí ve věku od 2 do 7 let a dvě starší slečny. Spolu s dětmi přišlo 8 dospělých. Drželi jsme se tématu Povídání o pejskovi a kočičce.

Více o proběhlé akci naleznete na facebookových stránkách knihovny.

V knihovně probíhají každoročně tvořivé dílny na téma Velikonoce i Vánoce. Fotografie a popis předešlých akcí naleznete na facebookových stránkách knihovny.

Jak dopadl náš první Večer s Andersenem

Letos se v obecní knihovně Paceřice konala akce s Andersenem poprvé. Pro začátek jsme se tedy spokojili s večerem. V 17 hodin se sešlo 6 dětí, 1 knihovnice a 2 pomocníci. Nejdříve jsme se všichni představili. Poté nás navštívil H. Ch. Andersen. Vyprávěl nám o svém dětství, rodině, hraní, psaní i cestování. Děti poslouchaly se zájmem. Dokonce je zajímalo jaké měl pan Andersen hračky, když byl malý.
Po krásném vyprávění jsme se vrhli na první úkol: Najít věci, které do knihovny nepatří. Děti je velmi rychle objevily. Přišlo na řadu čtení, Komisař Vrťapka-Případ s uloupenými prasátky. Povídali jsme si o tom, co takový komisař/detektiv potřebuje ke své práci. Hledali jsme pohádkové dvojice, které patří k sobě a tipovali, jak se jmenují. Skládali jsme puzzle komisaře Vrťapky. Každý si vyrobil svoji záložku do knihy. Po lehké večeři jsme si přečetli pohádku o Pinocchiovi. Děti se dozvěděly, že lhát se nevyplácí, že by měly poslouchat rodiče a nebavit se s cizími lidmi. Pokračovali jsme soutěžemi, kde jsme si vyzkoušeli jak jsme na tom s rychlostí, "přesnou muškou", trpělivostí a bystrostí. Také jsme objevili menší truhlu s pokladem v podobě sladkostí. Než se zprovoznila technika na promítnutí pohádek od H. Ch. Andersena (Květiny malé Idy, Princezna na hrášku), knihovna se proměnila v zoologickou zahradu. Mohli jste potkat hady, lvy, opice i slony. Dokonce se sem zatoulali pejsci a kočičky. Po promítnutí pohádek děti dostaly diplomy a průkazy komisaře Vrťapky, čokoládové medaile a pohled NsA. Čas se přehoupl ke 20 hodině. Pro děti si začali chodit rodiče. Dětem se domů moc nechtělo. Všichni jsme rádi, že se nám první Večer s Andersenem vydařil. Už teď se těšíme na přes rok,  to už si troufneme i na nocování.